Sprzedaż muzyki na Świecie rok 2016
Inspiracje Lifestyle

Sprzedaż muzyki na Świecie rok 2016

Sprzedaż muzyki na Świecie rok 2016

Sprzedaż muzyki na Świecie rok 2016.  Przychody rynku światowego podsumowała w dorocznym raporcie IFPI .Według Międzynarodowej Federacji Przemysłu Fonograficznego, globalny rynek muzyczny wzrósł w 2016 r. o 5,9%. Jest to największy wzrost odnotowany od 1997 r., kiedy to IFPI po raz pierwszy dokonała analizy rynku. Łączne przychody przemysłu muzycznego w 2016 r. wyniosły 15,7 mld USD.

Pod koniec 2016 r. 112 milionów użytkowników płatnych subskrypcji w serwisach strumieniowych przyniosło 60-proc. wzrost przychodów z tytułu streamingu. W ubiegłym roku dochód ze sprzedaży muzyki cyfrowej po raz pierwszy stanowił połowę globalnych przychodów przemysłu muzycznego. Wzrost streamingu zniwelował 20,5-proc. spadek pobrań i 7,6-proc. spadek sprzedaży nośników fizycznych.

Streaming wspiera wzrost rozwijających się rynków muzycznych – zarówno Chiny (+20,3%), Indie (+26,2%), jak i Meksyk (+23,6%) odnotowały istotny wzrost przychodów.

Wytwórnie fonograficzne doprowadziły do wzrostu przychodów dzięki stałym inwestycjom nie tylko w promocję artystów, ale również w systemy obsługujące platformy cyfrowe, które umożliwiły wylicencjonowanie ponad 40 milionów nagrań w setkach serwisów.

IFPI podkreśla w raporcie, że przemysł dąży obecnie do powrotu do zrównoważonego wzrostu po okresie 15 lat, kiedy przychody spadły o blisko 40%. Sukces wymaga rozwiązania problemu „luki wartości” – rosnącej rozbieżności pomiędzy wartością, którą niektóre serwisy, takie jak YouTube, uzyskują z muzyki a przychodami przekazywanymi tym, którzy tworzą i inwestują w muzykę.

Sprzedaż muzyki na Świecie rok 2016

Światowy przemysł muzyczny pracuje również nad ograniczeniem nielegalnego rozpowszechniania muzyki, które osłabia legalny rynek. IFPI i jej grupy krajowe zidentyfikowały w 2016 r. 19,2 mln adresów URL, gdzie przechowywano treści z naruszeniem prawa, i wysłały blisko 339 mln zgłoszeń do Google z prośbą o usunięcie z wyników wyszukiwania stron naruszających prawo.

„Luka wartości” opisuje problem rosnącej rozbieżności pomiędzy wartością, którą niektóre serwisy, takie jak YouTube, uzyskują z muzyki a wysokością wypłacanych świadczeń na rzecz tych, którzy tworzą i inwestują w muzykę. „Luka wartości” jest największym zagrożeniem dla zrównoważonego rozwoju przemysłu muzycznego.

Sprzedaż muzyki na Świecie rok 2016

Serwisy strumieniowe wideo, w których treści są udostępniane przez użytkowników, błędnie stosujące „zasady bezpiecznej przystani”. Stanowią obecnie największą na świecie publiczność, szacowaną na ponad 900 milionów osób. Przychody przekazywane właścicielom praw przez te serwisy w 2016 r. wyniosły 553 mln USD. Natomiast o wiele mniejsza liczba – 212 milionów – użytkowników abonamentowych serwisów strumieniowych (płatnych i wspieranych reklamami), które wynegocjowały licencje na uczciwych warunkach, przyniosła przychody wysokości 3,9 mld USD.

Sprzedaż muzyki na Świecie rok 2016
Sprzedaż muzyki na Świecie rok 2016

https://przedsiebiorcatostylzycia.pl/2017/09/19/sprzedaz-muzyki-w-polsce-rok-2016/

One thought on “Sprzedaż muzyki na Świecie rok 2016”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *