O nas

Tworzymy społeczność osób przedsiębiorczych. Są wśród nich właściciele biznesów oraz osoby planujące założenie firmy. Łączy ich jedno – chcą się dzielić swoją wiedzą, doświadczeniem i tworzyć wspólnie ciekawe projekty. Nie stawiamy się w roli arbitra, oddajemy głos przedsiębiorcom.

Portal jest narzędziem upowszechniającym treści tworzone przez właścicieli firm, którzy omawiają problemy z jakimi najczęściej się spotykają.

Jesteśmy blisko problemów MŚP, ponieważ mamy z nim do czynienia nie tylko przez Internet. Wydawcą portalu jest Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości i Inicjatyw Lokalnych BIZOON, która na co dzień wspiera przedsiębiorców w prowadzeniu ich biznesu, organizuje liczne konferencje i szkolenia oraz spotkania networkingowe.

  • Hasło „Przedsiębiorca to styl życia” narodziło się w głowach młodej przedsiębiorczej pary – Inez i Grzegorza Powierżów około 2014 roku. Pierwszy numer miesięcznika o tym tytule został opublikowany w grudniu 2015 roku. We wrześniu 2017 roku miała miejsce inauguracja portalu „Przedsiębiorca to styl życia”.

    Zaczęliśmy od bezpłatnej publikacji tworzonej przez przedsiębiorców i dla przedsiębiorców. Idea była taka, aby osoby prowadzące swoje firmy zechciały się dzielić własnym doświadczeniem z innymi. Treści publikowane w miesięczniku były uporządkowane, kładliśmy duży nacisk na wartość merytoryczną artykułów. W sumie wydaliśmy 11 numerów w formie drukowanej. Z czasem doszliśmy do wniosku, że koszty związane z wydrukiem i ograniczenia w możliwości dotarcia do potencjalnych odbiorców hamują nasz rozwój. Podjęliśmy próbę konwersji na kwartalnik, mając nadzieję że zmniejszenie częstotliwości wydań przy zwiększeniu liczby stron czasopisma przyniesie lepszy efekt, ale w dalszym ciągu mieliśmy problem z mierzeniem zasięgów i wyjściem poza województwo mazowieckie przy kolportażu. Już wcześniej myśleliśmy o tym, aby treści przenosić do Internetu. Mieliśmy wydanie on-line, jednak treści nie były pozycjonowane. Myśleliśmy o stworzeniu bloga, przeniesieniu części tekstów do sieci. Ostatecznie w lutym 2017 roku podjęliśmy decyzję o stworzeniu profesjonalnego portalu dla przedsiębiorców.

    Dzisiaj możecie bez przeszkód korzystać z naszej platformy wymiany doświadczeń i bazy wiedzy przydatnej każdemu przedsiębiorcy.

    Planujemy rozbudowę portalu o większą liczbę zakładek tematycznych, a także utworzenie bazy artykułów specjalistycznych w konkretnych dziedzinach dostępnych dla zalogowanych użytkowników wersji premium. W wersji wideo będą tworzone też wideo-poradniki i szkolenia on-line. Cel wymiany doświadczeń będziemy realizować też w świecie rzeczywistym, poprzez spotkania przedsiębiorców i konferencje, którym patronować będzie „Przedsiębiorca…” a organizować Fundacja BIZOON. Spotkania networkingowe już są przez nas realizowane lokalnie w Legionowie pod nazwą Biznes Mixer, a w najbliższej perspektywie będą realizowane również w Warszawie, Wyszkowie i w kolejnych miastach Polski.

    Ponad to uruchomiliśmy kanał YouTube gdzie możliwe jest oglądanie tworzonych przez nas filmów. W wersji wideo można oglądać wywiady z ciekawymi osobami, będą to przedsiębiorcy i przedstawiciele organizacji działający z biznesem.

Od lewej: Grzegorz Powierża, Inez Powierża, Przedsiebiorcatostylzycia.pl

spotkanie robocze