Kredyt w działalności gospodarczej
Porady Start up

Kredyt w działalności gospodarczej – zło konieczne

Kredyt w działalności gospodarczej – zło konieczne

Kredyt w działalności gospodarczejNa starcie gdy dopiero co założyliśmy naszą firmę często naszym głównym problemem jest brak wystarczających środków finansowych, a przecież ciągłość finansowa jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania firmy. W takiej sytuacji posiłkujemy się tzw. „złem koniecznym” – kredytem. Kredyt jest jednym ze źródeł finansowania działalności gospodarczej. Aby go uzyskać niezbędne jest pokonanie kilku przeszkód, a podstawowa to złożenie wniosku kredytowego do banku. Zapraszam do lektury artykułu – Kredyt w działalności gospodarczej.

Bank przed udzieleniem kredytu dokładnie sprawdza nasza zdolność finansową. Może zdarzyć się tak, że kredyt nie zostanie nam udzielony, bo nie mamy wystarczającej zdolności kredytowej co wiąże się z dużym ryzykiem niewypłacalności. Jeżeli wniosek zostanie zaakceptowany bank udziela nam wtedy kredytu określając jednocześnie harmonogram spłat rat i ich wysokość. Najbardziej bolesna rzecz. Kredyt bankowy wiąże się również z prowizją jaka jest pobierana przez banki – to też boli.

Kredyt w działalności gospodarczej

Cokolwiek myślimy i mówimy o kredytach, zaletą kredytu jest możliwość szybkiego dostępu do dużej ilości środków finansowych. Bardzo młode firmy mogą ubiegać się o kredyt z gwarancją de minimis, szczególnie w sytuacji gdy udzielenie zwykłego kredytu jest nie możliwe ze względu na zbyt krótką historię kredytową. Gwarancja de minimis to forma zabezpieczenia kredytu w przypadku gdyby kredytobiorca – czyli my – nie spłacił kredytu w wyznaczonym terminie. Gwarancja de minimis jest jedną z dopuszczalnych form pomocy publicznej przekazywaną na zabezpieczenie kredytu obrotowego bądź też  inwestycyjnego. Gwarancja nie stanowi jednak dotacji. Taki kredyt jest przyznawany mikro- oraz małym przedsiębiorcom.

Firma może również skorzystać z kredytu obrotowego przeznaczonego na sfinansowanie bieżących potrzeb działalności przedsiębiorstwa jak pokrycie zobowiązań. W przypadku planowania inwestycji,np. zakup potrzebnych maszyn, przedsiębiorca może skorzystać z kredytu inwestycyjnego.

10 najpopularniejszych marek

One thought on “Kredyt w działalności gospodarczej – zło konieczne”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *