Czy warto prowadzić konto firmowe
Porady

Czy warto prowadzić konto firmowe?

Czy warto prowadzić konto firmowe?

Długo wzbraniałam się przed wszystkim, co generuje dodatkowe wydatki, a konta firmowe na ogół podlegają pewnym stałym opłatom, np. za wykonywanie przelewów lub kartę płatniczą. Mój profil działalności nie wymaga prowadzenia konta firmowego, więc mogłam gromadzić wszystkie środki (osobiste i firmowe) na bezpłatnym koncie osobistym. Jakiś czas temu zmieniłam zdanie – Czy warto prowadzić konto firmowe?

Prowadzenie konta firmowego bez opłat, za to z bonusem

Czy warto prowadzić konto firmoweCo jakiś czas banki w celu zachęcenia nowych użytkowników, organizują promocję na roczne prowadzenie konta firmowego za darmo, jeśli spełni się określone warunki, a czasem dodają bonus w postaci jednorazowego wynagrodzenia finansowego, jeśli np. zobowiążemy się do przelewania ZUS – u z nowo założonego konta. Nic nie stoi na przeszkodzie, by po roku użytkowania takie konto zamknąć i załapać się na kolejną promocję.

Najważniejsza korzyść z posiadania konta firmowego

Odkąd posmakowałam prowadzenia oddzielnego konta firmowego, nie wyobrażam sobie powrotu do poprzedniego rozwiązania. Otrzymuję różnej wysokości przelewy, połapanie się, które są osobiste, a które firmowe to niepotrzebny stres. Konto firmowe pozwala też trzymać rękę na pulsie wydatków. Czasem ratuję się kartą firmową, gdy brakuje środków na koncie osobistym, bo niespodziewane wydatki przewyższają kwoty, które są w danym miesiącu przeznaczone na bieżące wydatki. Potem szybko uzupełniam braki. Dzięki rozdzieleniu tych dwóch kont mam porządek w finansach i spokojną głowę.

Zalety posiadania konta firmowego

–    rozdzielenie finansów osobistych od firmowych

–    dodatkowa karta, z której w przypadku niespodziewanych wydatków można ruszyć poduszkę finansową

–   lans kartą firmową na mieście ;)))

–   możliwość korzystania z promocji, np. prowadzenia konta za darmo przez  rok,

–    bonusy finansowe od banku za założenie konta;

Wady posiadania konta firmowego

–    w zależności od oferty konkretnego banku mogą to być opłaty za przelewy czy za kartę lub stała opłata za prowadzenie konta dla firm

–  konieczność pamiętania o ustaleniach z bankiem, by było ono bezpłatne (np. przelewach do ZUS-u lub robienia transakcji kartą, wykonywania małej liczby przelewów, by załapać się w bezpłatnym limicie);

Czy warto prowadzić konto firmowe

Jeśli po upływie promocyjnego roku nie uśmiecha ci się ponosić opłat za prowadzenie konta firmowego, możesz polować na kolejne promocje. Rozwiązuję to w ten sposób, że od lat niezmiennie podaję na fakturze numer mojego osobistego konta, a potem przelewam wynagrodzenie za zlecenia na konto firmowe, w ten sposób nie zmieniam co chwilę numeru konta do przelewu.

Komunikacja niewerbalna w biznesie – mowa ciała

One thought on “Czy warto prowadzić konto firmowe?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *