Firma na próbę i ulga na start-zmieniony termin
Aktualności

Firma na próbę i ulga na start-zmieniony termin

Miało być tak pięknie…

Firma na próbę, czyli działalność nierejestrowana miała wejść w życie od 1 marca 2018 roku.
Ulga na start, miała wejść w życie 31 marca 2018 roku. Ustawa zakłada zwolnienie ze składek na ubezpieczenie społeczne przez okres 6 miesięcy oraz po tym czasie 2 letni okres, w którym przedsiębiorca będzie opłacał tzw. mały ZUS (tak jak do tej pory), czyli składki liczone od 30% minimalnego wynagrodzenia a nie 60% prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia. Nowy przedsiębiorca będzie więc przez 6 miesięcy opłacał jedynie składkę zdrowotną w wysokości 319,94 złotych, a po tym czasie wszystkie składki ale w mniejszym wymiarze w wysokości: 520,10 zł (z ubezpieczeniem chorobowym) lub 504,66 zł (bez chorobowego).
(więcej przeczytasz też w TYM ARTYKULE)

Firma na próbę i ulga na start-zmieniony termin

Termin wejścia w życie ustawy Prawo Przedsiębiorców, projektu opracowanego przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego, został jednak zmieniony.
Ustawa wróciła z powrotem do Sejmu i będzie rozpatrywana prawdopodobnie na posiedzeniu 20-23 marca 2018 roku. Dopiero po przyjęciu poprawek ustawa trafi do podpisu Prezydenta, a następnie zostanie ogłoszona w Dzienniku Ustaw. Zgodnie z poprawkami Senatu, ustawa wejdzie w życie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia.

Osoby planujące prowadzenie własnej działalności, muszą wstrzymać się z decyzją jeszcze kilka tygodni, żeby móc korzystać z możliwości jakie niesie ze sobą nowa ustawa.

Ewelina Ochman
http://www.bizoon.pl

4 thoughts on “Firma na próbę i ulga na start-zmieniony termin”

  1. Jak zwykle glosno a pozniej ano jakis problem.W tym kraju to juz nic mnie nie zdziwi,nawet jak nie wejdzie w ogole

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *