Inwestowanie w garaż
Inspiracje

Inwestowanie w garaż – czy to się opłaca?

Inwestowanie w garaż – czy to się opłaca?

Inwestowanie w nieruchomości nie ogranicza się tylko i wyłącznie do rynku mieszkaniowego. Jedną z opcji jest wynajmowanie garażu, które może przynieść zysk nawet w wysokości 10 proc. Czy to w naszym kraju się opłaca? Ile możemy zarobić? Zapraszam do lektury artykułu – Inwestowanie w garaż – czy to się opłaca?

Inwestowanie w garaż w Polsce

Inwestowanie w garażPrzy takiej inwestycji nie możemy porównywać zysków zagranicznych podobnych przedsiębiorców. W krajach zachodnich taka inwestycja jest bardzo opłacalna. W porównaniu z zyskami w Polsce, zarobić możemy tutaj marne grosze.

Pamiętajmy, że nie żyjemy w USA. Tam opłaca się inwestować w garaże, ponieważ prawie każdy, nawet uczeń średniej szkoły, ma swój samochód. Również Amerykanie są zmuszeni do posiadania samochodu, ponieważ sąsiednie miasta, są często bardzo słabo skomunikowane. W takich krajach popyt na miejsce garażowe jest naprawdę wysoki.

Przez kilka najbliższych lat zapotrzebowanie Polaków na miejsca parkingowe będzie rosło. Dobrze przemyślana, ostrożna inwestycja tego typu może się więc niektórym opłacić.

Inwestowanie w garaż – co i jak

Najbardziej opłaca się kupno garażu pod wynajem w dużym mieście. Im bardziej zaludniona jego część, tym wyższe zyski.

– Im bardziej zatłoczone jest miasto, tym większe staje się zapotrzebowanie na parkingi i garaże. Dotyczy to też mniejszych miejscowości, ale tych gęsto zaludnionych, np. Legionowa, Piastowa czy Świętochłowic – mówi Łukasz Sęktas.

Kupno garażu w dużym polskim mieście kosztuje średnio 25 tys. zł. Przy tym w centrum Warszawy to koszt około 30-40 tys., zaś na przedmieściach 10 tys. W najbardziej luksusowych lokalizacjach, np. w zrewitalizowanych kamienicach czy apartamentowcach to około 50-60 tys. zł.

– Mimo to uważam, że garaż jest opłacalną inwestycją. W skali roku stopa zwrotu może osiągnąć od 5 do 10 proc., czyli więcej, niż w przypadku mieszkań, gdzie wynosi zwykle 3-5 proc. Przykładowo, jeśli kupimy garaż za 25 tys. zł, który wynajmiemy za ok. 250 zł miesięcznie, odliczymy wszystkie opłaty, to zysk może wynieść niecałe 2 tys. zł miesięcznie, czyli 8 proc. rocznie – podkreśla prezes Tiara Development.

Fundusz klęskowy – Huragan wyrządził szkody w Twoim Przedsiębiorstwie?

One thought on “Inwestowanie w garaż – czy to się opłaca?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *