Szybkie koktajle do pracy
Lifestyle

Szybkie koktajle do pracy

Szybkie koktajle do pracy

Koktajle są szybkie w przygotowaniu i zdrowe, a przy okazji wspaniale smakują. Te, które dzisiaj przedstawimy zawierają probiotyki, witaminy, minerały i nienasycone tłuszcze, a w dodatku służą zachowaniu płaskiego brzucha. Są idealne na II śniadanie lub lunch ponieważ takie szybkie koktajle do pracy łatwo jest zrobić, spakować i zabrać ze sobą w torbie.

Oto i one:

Mango smoothie

Potrzeba nam: ¼ kubka pokrojonego w kostkę mango, ¼ kubka purée z awokado, ¼ szklanki naturalnego kefiru, 1 łyżkę soku wyciśniętego z limonki, 1 łyżkę nasion chia i szklankę wody. Wszystkie składniki wkładamy do blendera i „miksujemy”, dopóki nie staną się jednolitą masą.

Gruszkowe smoothie

Potrzebujemy: 1 kubek maślanki naturalnej, 1 dużą gruszkę, 1 łyżkę oleju lnianego tłoczonego na zimno i 1 łyżkę nasion chia. Maślankę, nasiona i gruszkę umieszczamy w blenderze i doprowadzamy do pożądanej konsystencji. Wlewamy koktajl do wysokiej szklanki i mieszamy z olejem.

Smoothie z bananów i masła migdałowego

Przygotowujemy: ½ kubka mleka z orzechów, ½ kubka naturalnego kefiru, 2 łyżki niesolonego masła migdałowego (można zrobić samodzielnie), ¼ bardzo dojrzałego banana, 1 łyżkę nasion chia i pół szklanki wody. Wszystko razem blendujemy do uzyskania gładkiego napoju.

Czekoladowo-winogronowe smoothie

Potrzebujemy: ½ kubka mleka z orzechów, 170 gram naturalnego kefiru, 1 łyżkę naturalnego kakao, 1 kubek świeżych winogron bezpestkowych i 1 łyżkę nasion chia. Wszystko umieszczamy w blenderze i „miksujemy” przez minutę.

Cytrusowe smoothie

Przygotowujemy: 1 kubek mleka z orzechów, 170 gram naturalnego kefiru, 1 średnią pomarańczę (obraną, wyczyszczoną i pokrojoną na kawałki), ½ cytryny (obraną, wyczyszczoną i pokrojoną na kawałki), 1 łyżkę oleju lnianego tłoczonego na zimno, 1 łyżkę nasion chia i pół szklanki wody. Mleko, kefir, owoce, nasiona i lód blendujemy przez minutę, a następnie przelewamy do wysokiej szklanki i mieszamy z olejem.

Przepisów na koktajle jest mnóstwo, a ich wykonanie jest naprawdę proste. Mimo iż przedstawione wyżej koktajle są bardzo zdrowe, są one również dosyć kaloryczne. Jeśli wypijesz taki koktajl zamiast obfitego posiłku, a bilans kaloryczny Twojego dziennego menu będzie ujemny, z pewnością spowoduje to spadek masy Twojego ciała.Witold Lew Starowicz
Witold Lew Starowicz - absolwent Rehabilitacji Ruchowej AWF Warszawa, SGH Warszawa, Wydział Zarządzania. Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w branży zdrowie&dieta&fitness. Twórca i właściciel Lionfitness.pl, interaktywnej platformy dietetyczno-treningowej o ogólnopolskim zasięgu, współwłaściciel marki Akademia Zdrowego Przedszkolaka.
http://www.lionfitness.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *