Diamenty są wieczne
Finansowanie

Diamenty są wieczne

Diamenty są wieczneDiamenty są wieczne

Diamenty są wieczne i diamenty są najlepszymi przyjaciółmi dziewczyny. Jedno pochodzi z 6 części przygód agenta 007 o tym samym tytule, czyli „Diamenty są wieczne”, drugie z „Mężczyźni wolą blondynki”. Jedno mówił jedyny i niezapomniany Sean Connery, a drugie wyśpiewała jedyna i niezapomniana Marilyn Monroe.

Diamenty są wieczne. To jak to z tymi diamentami jest? Osobiście uważam, że… są wieczne i są moimi najlepszymi przyjaciółmi. Są piękne i tajemnicze, niezwykle rzadkie. A tak naprawdę to czysty węgiel tylko w najtwardszej postaci jaka w przyrodzie występuje.

Oprócz tego mają jedną wadę – są koszmarnie drogie i zwykle bywają małe, rzadko kiedy udaje się je znaleźć w tzw. pokazowej wielkości. „Lesedi La Rona” to nie nazwa kurortu nadmorskiego, to drugi co do wielkości diament świata, który został sprzedany za 53 mln dolarów.

Czarny ląd rodzi diamenty

Diamenty są wieczne. Diament mający 1109 karatów „Lesedi La Rona” odnaleziony w listopadzie 2015 roku w Botswanie w Afryce w kopalni Karowe. Diament jest w rozmiarze piłeczki tenisowej i jest drugim co do wielkości – po słynnym Cullinanie (3106 karatów) – nieobrobionym diamentem na świecie.

Po raz pierwszy podjęto próbę sprzedania unikalnego diamentu w 2016 roku przez kanadyjską firmę górniczą Lucara Diamond. „Lesedi La Rona” wyceniono wtedy na 70 milionów dolarów. Jednak to była kwota tak duża jak sam diament i nie udało się znaleźć kupca na świecącą piłkę do tenisa.

Kto kupi diament za 53 mln dolarów?

Diamenty są wieczne. Druga próba sprzedaży diamentu zakończyła się pomyślnie dla Lucary – na „Lesedi La Rona” pokusił się dom jubilerski z Anglii Graff Diamonds, założony w 1960 roku przez Laurence’a Graffa. Przeliczając wartość jednego karata, cena za tenże wyniosła 47,777 tys. dolarów. Tym samym ta kwota pomnożona przez ilość karatów dała sumę ponad 53 milionów dolarów za cały diament.

Rekord nadal nie pobity

Choć przypuszczano, że to „Lesedi La Rona” pobije rekord wartości, najdroższym nieobrobionym diamentem pozostaje „Konstelacja” sprzedany za 63 mln dolarów, także odnaleziony w Botswanie przez kanadyjską firmę Lucara Diamond.

 

10 najpopularniejszych marek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *