Plan działania w biznesie

planowanie

Wraz z nowym rokiem kalendarzowym, większość z nas ma swoje postanowienia noworoczne, jednak już parę miesięcy później przestają one być realizowane. Dlaczego tak się dzieje?

Receptą na sukces jest wypracowanie u siebie nawyku planowania każdego dnia. Dzięki temu zauważysz, że wszystko jesteś w stanie zrobić szybciej i efektywniej, a co najważniejsze zyskasz kontrolę nad swoimi celami i życiem. Warto jest się zastanowić, czy rano po przebudzeniu, czy też wieczorem jest dla Ciebie najlepszy czas przemyśleń i planowania? To oczywiście kwestia indywidualna i zależy od motoryki Twojego organizmu. Gdy już zapanujesz nad planowaniem swojego dnia, warto zacząć planowanie tygodnia, miesiąca, kwartału. W dobie panującej cyfryzacji, żmudny proces planowania możemy sobie znacznie ułatwić. W codziennej pracy bardzo pomocny okazuje się kalendarz Google i notatnik Google keep czy nawet prosty dyktafon w telefonie, do nagrania pomysłów jakie spontanicznie przychodzą Ci do głowy, a których w danej chwili nie możesz zapisać.
Jednak tutaj trzeba uważać, cyfryzacja to pożeracz czasu, więc czasami najlepszą i najbardziej niezawodną metodą okazuje się kartka papieru i długopis. W miarę upływu czasu, warto podnosić sobie poprzeczkę i tworzyć coraz ambitniejsze plany, co jeszcze bardziej przybliży nas do postawionych sobie celów!

Zapraszamy do przeczytania pełnej treści artykułu w drugim numerze "Przedsiębiorca to styl życia".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *